Ďakujem sponzorom za ich finančnú podporu a pomoc.
 

Slovanet - poskytovateľ služieb internetu na Slovensku.
 

Total Sport s.r.o. - distribúcia doplnkov výživy.

 


S majstrom Slovenska v kulturistike
PIATY NAJLEPŠÍ V EURÓPE


Článok vyšiel v časopise PODBREZOVAN, číslo 12/2005, vyd. 16. jún 2005, autor: Viera KÚKOLOVÁ.

Víťaza Majstrovstiev Slovenska v kulturistike mužov 2005 do 65 kg - Petra Kováčika, ktorý bol nominovaný na európsky šampionát, sme požiadali o krátky rozhovor.

AKO HODNOTÍŠ ÚČASŤ NA DOMÁCOM ŠAMPIONÁTE, V KTOROM SI PO ŠTVRTÝKRÁT ZÍSKAL TITUL?

- Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili 30. apríla v Dubnici nad Váhom. Vo váhovej kategórii do 65 kilogramov sme boli štyria kulturisti. Ani v tomto roku nerozhdoval počet pretekárov, ale ich kvalita a som rád, že sa mi v tak kvalitnej konkurencii podarilo obhájiť majstrovský titul.

KOĽKO TRVALA INTENZÍVNA PRÍPRAVA NA SÚŤAŽ?

- Prípravu som zintenzívnil v posledných štyroch mesiacoch, ktoré znamenali litre potu a tony železa.

BOL SI NOMINOVANÝ NA EURÓPSKY ŠAMPIONÁT, V KTOROM SI UŽ V MINULOSTI OBSADIL 4. MIESTO. AKO SI SA UMIESTNIL V TOMTO ROKU?

- Majstrovstvá Európy sa uskutočnili v rumunskom Brašove, v dňoch 7. a 8. mája, kde som ako člen slovenskej reprezentácie súťažil v najlepšej desiatke v kategórii do 65 kg. Začínal som trochu netradične, na prezentácii som mal o 1.5 kg viac a tak som mal dve hodiny na to, aby som dosiahol požadovanú hmotnosť. Semifinále začínalo v sobotu doobeda, kde sa rozhodlo o postupujúcich do finále a ja som bol medzi nimi. Vo finále som obsadil 5. miesto.

SI SPOKOJNÝ S UMIESTNENÍM?

- Áno, som spokojný a zároveň som si vedomý toho, že k dosiahnutiu lepšieho umiestnenia musím odstrániť niektoré nedostatky. Dúfam, že sa mi to podarí do najbližších majtrovstiev Európy, ktoré by sa mali uskutočníť budúci rok v Bratislave. Tomu podrobím svoju prípravu a mýslím si, že kladne bude na mňa vplývať aj domáce prostredie.

Zároveň by som sa chcel poďakovať Železiarňam Podbrezová a.s. a ich športovej organizácii - konkrétne kulturistickému oddielu, za vytvorenie ideálnych podmienok nielen pre tréningovú činnosť, ale aj súťažnú. Bez podpory tých, ktorí fandia tomuto športu, by som asi ťažko dosahoval takéto výsledky.